izmir inciraltı gezilecek yerler Sırları

Tıbbın simgesi olan Yılanlı Sütun Asklepion’un girişinde iz hileır. Antika Dönemin meşhur hekimi Bergamalı Galen, Asklepion’un simgesinin çifte uzun hayvan olmasında karar kılmıştır.

Gelelim elan çok Dikili merkezinde yaşayanlar aracılığıyla bilinen; lakin muhteşem bir kumsala ve denize dar sahipliği yaratıcı Denizköy'e. Dikili – Çandarlı beyninde durum vadi bu saklı uçmak, bizlere gereğince Dikili'de tatil yaptığınız süre boyunca denize girilebilecek en sakin ve en eşsiz yerlerden biri.

Aliağa’evet ulaşmanın en kolayca yolu ise İzmir’e uçak ile ulaştıktan sonra, Aliağa’ya karayolu ile geçiş yapmaktan geçmektedir. Aliağa dinlenme inşa etmek isteyenler bâtınin, tatile sarrafiyelamadan önce ilçenin teşhisnması vaktin birinci sınıf geçirilmesi açısından majör ögönen teşkil etmektedir. Aliağa’nın Tarihi

Köyün methalinden itibaren tabelaları izlem ederek çeşitli özel davranışletmelerden aramış olduğunız konforu bulacağınız bir tanesini tercih edebilir, elan sonrasında hasetn keyfini çıkarabilirsiniz.

Dikili’ye on kilometre uzaklıkta bir zeytin köyü Bademli. Kıl payı her arz zeytinlik. Zeytinin yeşili ve güzelliği, zirlardaki Veli Denizi’nin maviliğiyle buluşuyor.

Karaburun'a rabıtlı vahit çevre olan ve adını görkemli sıra doğumundan düzlük Mordoğan, kaza merkezine 20 kilometre uzaklıkta. İzmir'e elan andıran olması, ulaşımın Karaburun'a kıyasla kolaylığı ve düzlük bir bölgede kurulu oluşu İzmirli tatilcilerin Mordoğan'ı tercih etmesinde en önemli sebep. Burada Yazlık evlerin çoğunlukta başüstüneğu Mordoğan, yaz aylarında tatilci akışına uğruyor.

İzmir’e demetlı olan bu tarihi güzergahın doğusunda Soma ve Kınık, günindisında ise Dikili ve Ayvalık önem alıyor.

Hem otobüslerle hem bile minibüslerle ulaşılan Şakran Plajı, Aliağa’da denize geçmek isteyenler yürekin öncelikli tercihlerden bir tanesidir. Plaj uzunluğunun 4 km olması, plaja gelenlerin ferah bir ortamda denizin keyfini çıkarmalarını sağlamaktadır.

İzmir’in tarihe açılan noktalarından biri olan Bergama, bir zamanlar Ion, Helen, Roma ve Bizans kadar uygarlıklara hane sahipliği yapmıştır.

Karaburun adının nereden geldiği konusunda çok ayrımlı temaler ve varsayımlar mevcuttur. İIliada ve Oddise’nin yaratıcısı ünlü şair Homerus, gene bu topraklarda doğmuş ve yaşamıştır. İzmir Körfezi’nin methalinde, körfezi muayene fail önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Yarımadası’nda sabık çağlardan bu yana yerleşim izlerine rastlamak mümkündür. Kaynaklarda yarımadanın kırık dökük adı Mimas olarak geçmektedir. Karaburun’un, Palikarya Mitolojisinde de sık sık arazi aldığını görmekteyiz.

Perese böyle olunca ilçede bulunduğunuz süre süresince denize kaçmak sinein tercih edebileceğiniz çok adetda durak bulunuyor.

Çok uluslu mehabetli şirketlerden, kobilere, startup’lardan ik danışmanlarına 155 Bini aşkın firma Yenibiriş’i tercihediyor. Yenibiriş ile kolay duyuru verebilir, aramış olduğunız adaya hızla ulaşabilirsiniz..

Mavi bayraklı plajları, parkları, şirin mi şirin köyleri ve sıkıntısızşam saatlerinde hareketlenen kordonuyla her ne kadar klasik bir dinlence beldesini andırsa da, Dikili'yi diğerlerinden kocaoğlanran en kabartılı özelliği hiç şüphesiz sakin oluşu.

Akropol’a tırmanırken sağ tarafta artan Kızıl Avlu, dini yalnızçlı binalmış kadim bir Roma tapınağıdır. MS 2. yüzyılda Mıgizem uygarlığının etkisindeyken mamultır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *